Testy na Covit Jaworzno

ślaskie

Gorączka, czyli podwyższona temperatura ciała, to odpowiedź fizjologiczna organizmu na morze czynników. Jedyna w sobie nie jest chorobą, chociaż jeszcze wielu ludzi sądzi inaczej. W ciągu dekad narosło wokół niej mnóstwo mitów, z którymi właśnie się rozprawimy.

Testy na Covit Wodzisław Śląski

 

Gorączka – winy i objawy.

Przyczyny powstania gorączki zarówno u dzieci, kiedy i dużych mogą stanowić oryginalne.

Do najpopularniejszych uznaje się:

zakażenie,
uraz,
oparzenie,
zbyt ciepłe ubranie,
wysoką temperaturę otoczenia.

Książkowo temperatura ludzkiego ciała powinna stanowić 36,6 st. Celsjusza. Czy to każde odstępstwo z tej zasady można zaliczyć jako gorączkę? Otóż nie. Dla wszystkiego człowieka temperatura ciała jest niezależna. Jedni świetnie się czują, gdy traktuje ona do 37 st. Celsjusza, oraz drudzy, gdy nie przekracza 36 st. Celsjusza. Stanowi zatem po prostu inna sprawa organizmu. Kiedy to rozmawiamy o gorączce? Przede ludziom musimy temperaturę zmierzyć, wykorzystując do ostatniego, na przykład produktów Microlife (termometry). Doskonałej klasie termometr nie będzie oferował zakrzywionych wyników.

Testy na Covit Wodzisław Śląski

Gorączka występuje więc to, gdy:
temperatura mierzona pod pachą przekracza 37,2-37,5 st. Celsjusza,
temperatura zawierana w uchu wynosi co chwila 37,6-38 st. Celsjusza,
temperatura zawierana w ustach przekracza 37,8 st. Celsjusza,
temperatura zawierana w wykonanie jest idealniejsza niż 38 st. Celsjusza.
Najpopularniejsze mity dotyczące podwyższonej temperatury

Na przełomie lat, powstało tysiące mitów na punkt gorączki. My i postaramy skoncentrować się na tychże powszechnie spotykanych:

Pierwszym mitem jest zdanie, że każda gorączka wywiera wyłącznie szkodliwe leczenie na system. Tak właściwie podwyższona temperatura spowalnia wzrost wirusów i bakterii oraz wspomaga reakcję organizmu na chorobę. Dopiero ciepłota ciała powyżej 41 st. Celsjusza może skutkować uszkodzenie tkanek, a przekraczająca 43,5 st. Celsjusza że być okazją zgonu.
Tu powstaje kolejny mit, opowiadający o tym, że „każdą gorączkę trzeba obniżyć”. Lekarze są zgodni, że powinniśmy stosować leki przeciwgorączkowe w terminie, kiedy czyni ona dyskomfort lub gdy temperatura przekroczyła 38 st. Celsjusza. Testy na Covit Wodzisław Śląski
Mnóstwo osób ma, że ibuprofen lub paracetamol obniżą temperaturę ludzkiego systemu do 36,6 st. Celsjusza, bez powodu na to, jak czysta była temperatura początkowa. Stanowi zatem niewątpliwie mit, ponieważ leki obniżające gorączkę, są w bycie obniżyć temperaturę o sam czy dwa st. Celsjusza.

Testy na Covit Wodzisław Śląski

Nieleczona gorączka będzie była w nieskończoność, aż wreszcie przekroczy 43 st. Celsjusza i doprowadzi pacjenta do zgonu. Racja wtedy nie jest prawda, nasz umysł ma pracę przypominającą termostat. Dzięki niej, w porządku choroby nie daje on przekroczyć naszemu ciału progu, który sobie ustawił. Przeważnie oscyluje on w skalach 39,4-40 st. Celsjusza. Stanowi zatem temperatura ciała, z jaką sobie poradzimy.
Podczas gorączki nie powinno zużywać się posiłków. Stanowi zatem zły mit. Owszem, człowiek, który ma podwyższoną temperaturę, zwykle nie odczuwa głodu. Jednak lekkostrawne, niezbyt obfite posiłki podawane regularnie są potrzebne w rywalizacji z chorobą. Organizm potrzebuje dużo kalorii, żeby przezwyciężyć gorączkę.

zobacz również Gorączka – fakty i mity na jej temat

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments